Naučte se rozeznat psychopaty
wz
aktualizováno:
23:19 22.3.2011

MENU: úvod :: často kladené otázky :: jak rozeznat psychopata :: jak jednat s psychopatem :: jak se zbavit psychopata :: jak pomoci psychopatovi :: nejlepší odveta je.. :: O odpuštění

Nejlepší odveta je: žít spravedlivý život.

Jak řekl Gordon Livingston (psychiatr, autor knihy Jak Milovat), "Být smrtelným znamená nést strašlivé břemeno času a osudu. Tím, že toto břemeno s někým sdílíme, pomáháme sami sobě, stejně jako těm, jimž jsme nápomocni. Děláme to v atmosféře bolesti i naděje, že naše snahy nakonec probudí radost, která je rovněž životním darem."Nejlepší odveta je vlastně odpuštění. Odpustit znamená návrat k životu v pokoji a svobodě. Odpuštěním se nemaže vina. Jak je to možné? Vysvětleno zde

Pokud dosáhnete své svobody, psychopat ztrácí svou moc. Když psychopat ztrácí moc, bojuje. Bojuje strašně moc a pak se mstí. Když psychopat moc ztratí, svůj svět si PŘEFORMULUJE tak, aby mu vyhovoval. Vymyslí si jinou skvělou pohádku o světě, ve kterém se vyskytuje. Nečekejte, že se vám psychopat omluví, není toho schopen. Už dávno utekl do jiného skvělého Příbehu. Nečekejte, že v tom Příběhu dostanete nějakou pozitivní roli, leda by byla HIV pozitivní. Rozdělí vás až smrt.

Získáte-li svou nezávislost a existuje-li fyzická překážka, proč na vás nemůže, psychopat žije ve své křivdě a v nenávisti k vám. Z jeho pohledu jste cosi hrozného. I když jste utekli, dokonce i když vás vyháněl, najednou si uvědomí, že tím, že jste odešli, on ztratil nad vámi kontrolu. Běda! Z jeho pohledu jste to VY, kdo ho ohrožujete. Celá jeho manipulace, kontrola a moc nad vámi spočívala v tom, že se snažil určovat, co budete dělat, co budete říkat a jak se budete chovat. Jakmile mu to nefunguje, uslyšíte věci o tom, co děláte blbě, co říkáte špatně a jak hrozně se chováte. Jak jste nemožní, tupí a blbí. Jak moc ho (nebo ji) nenávidíte.

Psychopat je závislý na své moci, tak jako je feťák závislý na heroinu. Závislost nemá pod kontrolou. Pokaždé potřebuje o trochu víc. Tato závislost někdy zajde tak daleko, že se psychopat rozhodne určit, zda budete žít nebo zemřete. Zmanipulovaná obět neví kdo je, čí je a energii ztrácí bojem s Názory psychopata. Obět si myslí, že Názory jsou vážné a skutečné, kdežto psychopat sám VÍ, že jde o HRU. Oběť neví, že je kořistí. Psychopat ví, kdo je jeho kořist a kde je její slabé místo. A ještě něco: Pokud psychopatovi odpustíte a dáte mu druhou šanci, s překvapením zjistíte, že se psychopat pokusí dostat vás přesně tím samým způsobem co minule. Nikdy mu/jí nedávejte druhou šanci.© 2009-2011 elyna.wz.cz, stránky vyjadřují názor autora, považujte je za rozsáhlou esej. Nejsem lékař, ani terapeut. Zveřejněné materiály jsou chráněny autorským zákonem. Neposkytuji poradenství, neodpovídám na e-maily. Použité odkazy a zdroje zde.

Sdílet

menu:
úvodní stránka
NOVINKY

často kladené otázky

jak rozeznat psychopata
jak jednat s psychopatem
jak se zbavit psychopata
jak pomoci psychopatovi
nejlepší odveta je..

O odpuštění

Dr. Robert D. Hare

odkazy a zdroje
kontakt