Naučte se rozeznat psychopaty
wz
aktualizováno:
10:46 8.2.2012

MENU: úvod :: často kladené otázky :: jak rozeznat psychopata :: jak jednat s psychopatem :: jak se zbavit psychopata :: jak pomoci psychopatovi :: nejlepší odveta je.. :: O odpuštění

Představení Dr. Robert D. Hare

Oficiální stránky: "Without Conscience" Robert Hare's Web Site devoted to the study of Psychopathy ("Bez Svědomí", stránky Roberta Hare věnované studii psychopatie.)

Robert Hare, autor 13 knih o psychopatii, byl nedávno vyznamenán ŘÁDEM KANADY. Stát Kanada mu udělil jedno z nejvyšších Kanadských civilních vyznamenání. Toto ocenění za celoživotní přínos pro společnost předal generální guvernér Kanady v září 2011.

Robert Hare, profesor psychologie na univerzitě ve Vancouveru, je považován za jednoho z nejvýznamějších současných expertů na studium psychopatie.

Odkaz na Wikipedii - r. Robert D. Hare
Aftermath: Surviving Psychopathy - Nezisková organizace, která poskytuje informace a podporu pro oběti psychopatie.(cit.) "Dr. Robert D. Hare je renomovaný badatel v oboru kriminální psychologie. Hare je emeritním profesorem University of British Columbia, kde byl jeho výzkum zaměřen na psychopatologii a psychofyziologii. Vyvinul tzv. Psychopathy Checklist (PCL) a Psychopathy Checklist Revised (PCL-R), [Hare uvádí dvacet znaků, podle nichž lze poznat psychopata. Soubor byl vyvinutý v osmdesátých letech, dnes je známý pod zkratkou PCL-R (Psychopathy Checklist-Revised)], který se běžně využívá pro diagnostikování psychopatie a který je dále užitečný k předpovídání možnosti násilného chování. Hare funguje jako poradce pro program FBI pod názvem Child Abduction and Serial Murder Investigative Resources Center (CASMIRC) a konzultuje rozličné britské a severoamerické vězeňské správy. Dr. Hare strávil více než 35 let výzkumem psychopatie a vyvinul Hare Psychopathy Checklist-Revised (PCL-R), a je spoluautorem jeho následovníků, Psychopathy Checklist: Screening Version (PCL:SV), P-Scan, Psychopathy Checklist: Youth Version (PCL:YV) (verze pro mladistvé), a Antisocial Process Screening Device (APSD)." (Zdroj: D.R. , Psychopatie – psychopati mezi námi [»])

Doktor Hare a jeho kolegové po celém světě doporučují sebeobranu prostřednictvím sebevzdělávání.

Hareův výzkum rozrušil hodně lidí. Do nedávné doby existoval určitý idealistický názor, že špatní lidé jsou vlastně jen dobří lidé vychovaní zlými rodiči, nebo že mají trauma z dětství a při dobré péči z nich zase mohou být hodní lidé. Jenže výzkum prokázal, že se někteří lidé chovají špatně, i když k žádnému trauma nedošlo. Někteří lidé činí zlo jen pro zlo samotné, jen pro potěšení z tyranie. Dnes už víme, jak obrovskou škodu psychopati dělají. Dokážeme je rozeznat. Hervey Cleckley popsal v knize Mask of Sanity (Maska příčetnosti) psychopaty. Doktor Rober Hare je Cleckeyovým následovníkem. V současnosti jsou to právě Robert Hare a Paul Babiak, kdo se věnují problematice psychopatů. V české republice píše o problematice například MUDr. František Koukolík (Zlo na každý den - Život s deprivanty I. a II., Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana.)

Sdílet

menu:
úvodní stránka
NOVINKY

často kladené otázky

jak rozeznat psychopata
jak jednat s psychopatem
jak se zbavit psychopata
jak pomoci psychopatovi
nejlepší odveta je..

O odpuštění

Dr. Robert D. Hare

odkazy a zdroje
kontakt